• KOMUNIKAT – czyszczenie sieci wodociągowej z ujęcia położonego we wsi Włyń

  Szanowni Mieszkańcy,
  Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Warcie Sp. z o.o. informuje, że w terminie od dnia 18.09.2023 r. do dnia 28.09.2023 r. będą prowadzone prace planowe związane z czyszczeniem sieci wodociągowej w części gminy Warta zasilanej w wodę z ujęcia położonego we wsi Włyń. Czyszczenie sieci odbywać się będzie w godzinach nocnych od 23:00 do 5:00 zgodnie z załączonym poniżej harmonogramem. W wyniku wieloletniej eksploatacji sieci wodociągowej oraz zachodzących naturalnych procesów takich jak: zmiana prędkości przepływu, stagnacja w godzinach nocnych, awarie podziemnej infrastruktury technicznej, istnieje możliwość pogorszenia jakości dostarczanej wody, czego konsekwencją jest konieczność okresowego czyszczenia rurociągów. Działania takie mają  poprawić jakość wody dostarczanej do mieszkańców oraz ograniczyć negatywne zjawisko zabarwienia wody występujące po awariach i pracach eksploatacyjnych na sieci wodociągowej.

  Czyszczenie sieci wodociągowych będzie się odbywać w godzinach nocnych, jednak skutki tych działań mogą być odczuwalne również w ciągu dnia. W trakcie prac, na czyszczonych odcinkach sieci wodociągowej mogą występować chwilowe pogorszenia jakości wody, objawiające się żółto – brązowym zabarwieniem, pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu, które zostaną usuwane podczas płukania sieci wodociągowej.
  W związku z powyższym ZWiK w Warcie Sp. z o.o. zwraca się z prośbą do mieszkańców
  o zgromadzenie zapasu wody, zarówno do celów spożywczych jak i higieniczno-sanitarnych oraz powstrzymanie się od korzystania w godzinach nocnych z urządzeń pralniczych
  i pobierania wody do celów higieniczno-sanitarnych.

  W przypadku ewentualnych niedogodności, zgłoszenia należy kierować telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00; tel.: 43 829 60 42; 665 387 829.

  Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

  HARMONOGRAM

  Termin 18.09 – 21.09.2023 (godzina 23:00 – 5:00):
  Lokalizacje: Włyń, Włyń Kolonia, Kamionacz, Nobela

  Termin 25.09– 28.09.2023 (godzina 23:00 – 5:00):
  Lokalizacje: Włyń, Dzierzązna, Glinno

  Administrator