• KOMUNIKAT dla mieszkańców zasilanych z SUW Gabinka

  Szanowni Mieszkańcy,
  Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Warcie Sp. z o.o. informuje, że w terminie od dnia 19.03.2024 r. do dnia 22.03.2024 r. będą prowadzone prace planowe związane z czyszczeniem sieci wodociągowej w części gminy Warta zasilanej w wodę z ujęcia SUW Grabinka. Czyszczenie sieci odbywać się będzie w godzinach nocnych od 23:00 do 5:00 zgodnie z załączonym poniżej harmonogramem.

  W wyniku wieloletniej eksploatacji sieci wodociągowej oraz zachodzących naturalnych procesów takich jak: zmiana prędkości przepływu, stagnacja w godzinach nocnych, awarie podziemnej infrastruktury technicznej, istnieje możliwość pogorszenia jakości dostarczanej wody, czego konsekwencją jest konieczność okresowego czyszczenia rurociągów. Działania takie mają  poprawić jakość wody dostarczanej do mieszkańców oraz ograniczyć negatywne zjawisko zabarwienia wody występujące po awariach i pracach eksploatacyjnych na sieci wodociągowej.

  Czyszczenie sieci wodociągowych będzie się odbywać w godzinach nocnych, jednak skutki tych działań mogą być odczuwalne również w ciągu dnia. W trakcie prac, na czyszczonych odcinkach sieci wodociągowej mogą występować chwilowe pogorszenia jakości wody, objawiające się żółto – brązowym zabarwieniem, pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu, które zostaną usuwane podczas płukania sieci wodociągowej.
  W związku z powyższym ZWiK w Warcie Sp. z o.o. zwraca się z prośbą do mieszkańców
  o zgromadzenie rezerwowego zapasu wody do celów spożywczych oraz powstrzymanie się od korzystania w godzinach nocnych z urządzeń pralniczych i pobierania wody do celów higieniczno-sanitarnych.

  W przypadku ewentualnych niedogodności, zgłoszenia należy kierować telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00; tel.: 665 387 829.

  Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

  HARMONOGRAM

  • Termin 19 – 22.03.2024 (godzina 23:00 – 5:00):
   Lokalizacje: Miedźno, Rossoszyca, Mogilno 1, Mogilno 2

  Administrator