• Konkurs „Głośna woda” – zwycięstwo ZWIK Warty

  Miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja” zakończył tegoroczną edycję konkursu „Głośna woda”, na najciekawsze inicjatywy edukacyjne organizowane przez przedsiębiorstwa wod-kan. Kto wygrał? Podajemy wyniki.

  Celem konkursu jest prezentacja lokalnych akcji edukacyjnych i wypromowanie ich dla ogółu społeczeństwa, wymiana doświadczeń pomiędzy przedsiębiorstwami wod-kan, krzewienie idei edukacji ekologicznej w branży i zainteresowanie mieszkańców tematyką racjonalnego korzystania z zasobów wodnych oraz uwrażliwienie na nawyki wpływające bezpośrednio na stan rur i infrastruktury wodno-ściekowej. Konkurs ma być także zachętą do działań w zakresie edukacji ekologicznej oraz promocją tych działań na forum ogólnopolskim.

  Nagroda, jaka czeka na zwycięzców to m.in. bezpłatny udział (bez kosztów noclegu) w Międzynarodowym Kongresie Ochrony Środowiska ENVICON, który odbędzie się w dniach 10-11 października 2016 r. w Poznaniu podczas targów POL-ECO-SYSTEM. To prestiżowe wydarzenie wyznacza trendy i kierunki rozwoju ochrony środowiska. Co roku przyciąga rzeszę gości, którym daje możliwość identyfikacji aktualnych i najistotniejszych problemów, a także pozwala na ukierunkowanie działań zaradczych oraz określenie płaszczyzn współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi w sektorze ochrony środowiska w kraju.

  Dla każdego zwycięskiego przedsiębiorstwa przewidzieliśmy dwa zaproszenia na tę imprezę oraz roczną prenumeratę miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”. Łączna wartość nagród, to aż 3000 zł!

  Aby wziąć udział w konkursie trzeba było napisać artykuł o objętości ok. 13 tys. znaków ze spacjami oraz przesłać zdjęcia i materiały obrazujące całokształt działań edukacyjnych podejmowanych przez dane przedsiębiorstwo w latach 2015-2016. Konkurs kierowany jest do przedsiębiorstw wod-kan w trzech kategoriach: przedsiębiorstwa wod-kan działające na obszarze do 30 tys., od 30 do 100 tys. i powyżej 100 tys. mieszkańców.

  W III edycji konkursu szczęście uśmiechnęło się do następujących przedsiębiorstw:

  • Pierwsze miejsce w kategorii „Do 30 tys. mieszkańców” zajął Zakład Wodociągów i Kanalizacji Gminy i Miasta Warta Sp. z o.o.
  • Pierwsze miejsce w kategorii „Od 30 do 100 tys. mieszkańców” należało się Jastrzębskiemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji SA
  • Pierwsze miejsce w kategorii „Powyżej 100 tys. mieszkańców” powędrowało do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie
  • Ponadto redakcja miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” przyznała wyróżnienie – statuetkę konkursu „Głośna woda” – Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie Sp. z o.o.

  Gratulujemy wszystkim nagrodzonym Przedsiębiorstwom!

  Redakcja miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” skontaktuje się z każdym z laureatów w celu omówienia odbioru nagrody.

  Zapraszamy do lektury październikowego wydania miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”, w którym opublikujemy nagrodzone prace.

  Źródło: http://portalkomunalny.pl

  Administrator